29 Липня, 2022 р., 08:51
    Ботулізм - гостре інфекційне смертельно небезпечне захворювання, яке викликається бактерією ботулізма та продуктами її життєдіяльності, які викликають тяжке ураження нервової системи. Бактерії виробляють одну з найсильніших у природі отруту - ботулотоксин. Його смертельна доза для людини складає всього 0,3 мк. Ферменти в кишковому тракті на ботулотоксин не діють, він всмоктується в кров і осідає в різних відділах нервової системи. Бактерії ботулізму знаходяться в грунті, річковому мулі, піску, утворюють спори, які надзвичайно стійкі до впливу хімічних та фізичних факторів. Джерелом захворювання є домашні м'ясні консерви, солона і копчена риба, а також вода, харчові продукти, заражені грунтом, кишковий вміст риб і птахів. Основний шлях зараження- харчовий. Харчовий ботулізм розвивається в результаті вживання продуктів, до яких потрапила бактерія ботулізму, в результаті її життєдіяльності, накопичився ботулотоксин. Зовнішній вигляд та смак харчового продукту при цьому не змінюється. Інкубаційний період триває від кількох годин до 3-5 днів. Початок захворювання багато в чому нагадує клініку гострого отруєння. Різкий біль у животі, блювання, пронос змінюється закрепом, живіт вздутий, відчувається загальне нездужання, підвищується температура. Крім шлунково-кишкових симптомів, з'являються порушення зору та розлади в нервовій та дихальній системах. Хворий скаржиться на відсутність чіткості зору, наявність «мушок», сітки перед очима і розмитість контурів. Характерним у цьому випадку є «синдром далекозорості» - хворий погано бачить близько розташовані об'єкти й дуже чітко - далеко розташовані. Наростає задишка, дихання прискорене, стає поверхневим. Сердцебиття прискорюється. При відсутності лікування симптоми наростають, порушується ковтання, з'являється сухість в роті, голос сігає слабким, наростає м'язова слабкість, навіть може бути параліч кінцівок, з'являється двоїння в очах і важкість у віках. Долікарська допомога - промивання шлунка, прийом ентеросорбентів, сифонна клізма. Чим раніше буде розпочато лікування ботулізму в людини, тим сприятливішим буде результат. При ранній діагностиці сироватка від ботулізму має максимальну дію. Специфічне лікування полягає в призначенні протиботулїнічної сироватки. Застосування її особливо ефективне в перші три дні після початку захворювання Відновлення після ботулізму відбувається дуже повільно. Передусім це стосується м'язової сили і очних проявів. Порушення з боку центральної нервової системи і роботи внутрішніх органів, як правило, проходять безслідно. У важких випадках можливий розвиток ускладнень, що приводять до смерті.   Потенційно небезпечні продукти харчування, які можуть призвести до захворювання на ботулізм: •         домашні консервовані гриби; •         м'ясна домашня консервація; •         в'ялена риба (збудник ботулізму в рибі гине лише при термічній обробці); •         домашні ковбаси; •         продукти без належної термічної обробки. Ботулотоксин руйнується при кип'ятінні протягом 30-40 хвилин. Сіль, цукор, оцет на життєдіяльність бактерії не впливають. Бактерія розвивається за умов відсутності кисню, тобто в закритій консервній банці. Профілактика ботулізму: •         в домашніх умовах краще не консервувати м'ясо і рибу; •       при консервації овочів, фруктів, ягод, грибів добре їх відмити від часток грунту; •         не консервувати давно зібрані, частково зіпсовані овочі, фрукті, ягоді, гриби; •  не нехтувати правилами домашнього консервування, дотримуватись температурного режиму та часу кип'ятіння; •         не вживати прострочені продукти; •         не купувати домашню консервацію з рук; •         консервацією з порушеною герметичністю не вживати; пам'ятати, що наявність ботулотоксина в консервованому продукті не змінює його смакові якості.
22 Липня, 2022 р., 14:12
Закарпатська обласна військова адміністрація з метою підтримки малого та середнього бізнесу розробила анкету-опитувальник для суб'єктів господарювання, які належать до даної категорії щодо наявності вакантних посад та можливості створення нових місць для внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення які потребують працевлаштування.
14 Липня, 2022 р., 15:26
Незважаючи на воєнний стан – на території Неліпинської громади розпочато ямковий ремонт найбільш проблемних ділянок головної дороги місцевого значення. Проводиться ліквідація ямковості, невеликих вибоїн та тріщин по вул. Головна від села Неліпино до села Сасівка.
05 Липня, 2022 р., 15:29
Аналіз наслідків збройного конфлікту, показує великомасштабні забруднення територій України, незнешкодженими мінами та вибухонебезпечними предметами, які представлені артилерійськими та інженерними боєприпасами, ракетами різних типів та їх вибухонебезпечними елементами, що призводить до значних втрат, як військових так і цивільного населення. З метою попередження нещасних випадків виконавчий комітет Неліпинської сільської ради просить користуватися наступними правилами у разі виявлення вибухонебезпечних предметів: