Протидія торгівлі людьми
Закон України "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми"
Закон України "Про протидію торгівлі людьми"
«Жертвою торгівлі людьми може стати кожен, незалежно від статі, віку та рівня освіти!
Найчастіше злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування за кордоном. Особа дізнається про оману лише після свого прибуття до країни призначення, коли в неї вилучають паспорт і вдаються до фізичного та психічного насильства вимагаючи відробити гроші. Вербування відбувається через оголошення про роботу в газетах та по телебаченню, через шлюбні агенції, туристичні фірми, знайомих, пропозиції виїзду для освіти, шляхом знайомств через Іnternet. Нелегальна секс-індустрія, торгівля органами, безоплатна праця, примусове жебрацтво, наруга і поневолення, - цим злочинам МОЖНА запобігти!
Якщо Ви вирішили їхати за кордон, ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ:
- Не ведіть переговори про працевлаштування, навчання, шлюб, туристичні подорожі не перевіривши агента.
- Погоджуйтесь на працевлаштування лише на умові оформлення робочої візи. Пам’ятайте, службова, туристична, гостьова візи не дають права на легальну роботу за кордоном! З’ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію Ви можете знайти на сайті Міністерства соціальної політики України www.msp.gov.ua. у розділі «Перелік суб'єктів, які мають ліцензію з посередництва у працевлаштуванні за кордоном»
- Для роботи за кордоном обов’язково необхідно укласти трудовий договір (контракт) і отримати робочу візу..
- Для працевлаштування за кордоном необхідно підписати Трудовий договір (контракт). Договір повинен бути написаний зрозумілою Вам мовою, а також містити інформацію про умови (оплата праці, режим роботи, умови проживання, медичне страхування), місце та час Вашої майбутньої праці. Підписуючи робочий контракт, упевніться, що всі пункти Вам зрозумілі й прийнятні для Вас. Другий примірник договору залишіть у себе.
- Ваш паспорт та інші документи, що посвідчують особу завжди має бути у Вас. Ні в якому разі, ні за яких обставин не передавайте їх нікому!
- Закордонний паспорт, візу та проїзні документи оформляйте та сплачуйте особисто. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами.
- Зробіть та візьміть із собою копії усіх важливих документів (паспорт громадянина України, закордонний паспорт, віза, контракт, проїзні квитки). Зберігайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів.
- Залишіть рідним чи близьким копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних квитків та свою нещодавно зроблену фотографію, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства (консульства) України, номер телефону й адресу, де Ви збираєтесь зупинитися.
- Підтримуйте зв’язок із друзями та близькими, які залишились в Україні. Домовтеся про кодові вислови на випадок небезпеки. Дзвоніть у наперед зумовлений час і негайно повідомляйте про будь-які зміни стосовно Вашого перебування за кордоном.
- Термін перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не майте справ з особами, які пропонують Вам послуги щодо подовження цього терміну.
- Завчасно знайдіть інформацію про контакти посольства України в країні Вашого перебування та підтримуйте з ним зв’язок».
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:
- Вас силою примушували працювати;
- відбирали паспорт чи інші особисті документи;
- погрожували чи залякували;
- контролювали, обмежували свободу пересування та спілкування;
- не виплатили обіцяних грошей;
- примушували відробляти неіснуючі борги.
ВИ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ! Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» Ви маєте право на допомогу від держави, а саме:
- правову, психологічну, соціальну, одноразову матеріальну;
- безкоштовне медичне обстеження та лікування;
- відновлення документів та сприяння у працевлаштуванні.