Неліпинська сільська рада
Закарпатська область, Мукачівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Профілактика лептоспірозу

Дата: 24.10.2024 13:21
Кількість переглядів: 76

Фото без опису

Відповідно до повідомлень Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лептоспіроз належить до найпоширеніших природно-осередкових захворювань у всьому світі, характеризується тяжким перебігом та високим відсотком летальності. Проблема лептоспірозу в Україні набуває все більшого значення. Щороку вона реєструється на всіх адміністративних територіях України, згідно даних Закарпатського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України відмічається ріст кількості захворювання, так за 7 місяців 2024 року зареєстровано 27 випадків лептоспірозу в порівнянні - 8 випадків за такий же період 2023 року. В територіальних громадах, які розташовані на території Мукачівського району зареєстровано 7 випадків лептоспірозу, 3 з яких нажаль закінчились летально.

Фото без опису

Що таке лептоспіроз і як від нього вберегтись, Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області нагадує:

Лептоспіроз - гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом.

  Джерелом в природі є мишовидні гризуни, нутрії, ондатри, видри, сільськогосподарські та свійські домашні тварини, в т.ч. і собаки, птахи, які виділяють збудник з сечею та фекаліями. Лептоспіри проникають в організм людини через слизові оболонки травного тракту, а також кон’юнктиву та пошкоджену шкіру, з кров’ю розносяться по всьому організму. 

Хвора людина не становить небезпеки зараження інших людей. Пряма передача інфекції від людини можлива тільки в разі вродженої інфекції та вигодовуванні дитини грудним молоком. Людина може захворіти у період від 2 днів до 4 тижнів після зараження. 

Симптомами лептоспірозу є: висока температура, головний біль, озноб, біль у м’язах, блювання та діарея, жовтяниця, почервоніння очей, висипання, біль у животі, можливі збудження, марення, непритомний стан. Хвороба зазвичай починається різко з лихоманки та інших симптомів. У разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу недуга може призвести до смерті.

Для уникнення даного захворювання необхідно:

  •  у першу чергу, захистити харчові продукти від забруднення екскрементами хворих тварин;

  • весною та восени, боротись з гризунами у власних домогосподарствах. Проведення одномоментної суцільної дератизації, сприяє зниженню популяції гризунів та осередків захворювання;

  • забезпечити благоустрій та належну очистку територій, помешкань, що зменшить середовище перебування та розмноження гризунів;

  • під час догляду за тваринами обов’язково використовуйте спецвзуття та спецодяг та ретельно мийте руки;

  • своєчасно вакцинуйте тварин від лептоспірозу;

  • відпочивайте та купайтесь у відведених місцях, особливо уникайте купання в стоячих, мілководних водоймах, зарослих рослинністю;

  • під час відпочинку на природі, не використовуйте воду з відкритих водойм для пиття, а також миття овочів та фруктів;

  •  кип’ятіть воду та термічно обробляйте продукти тваринного походження;

  • дотримуйтесь особистої гігієни, мийте руки перед їжею;

Будьте пильними не нехтуйте цими простими, але дієвими правилами. Бережіть здоров’я своє та своїх рідних!

Фото без опису
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь