УВАГА! Небезпечна рослина - Борщівник Сосновського
На Закарпатті набула значного поширення така небезпечна багаторічна рослина, як борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden). «Гераклова трава», саме так нерідко називають цю рослину за високий зріст та велику надземну масу, становить загрозу здоров’ю людей, негативно впливає на місцеві екологічні системи та погіршує туристичну привабливість нашого краю. Отруйний сік борщівника може спричинити важкі опіки, а його пилок алергічні реакції.
Рослина може вирости до 3-5 метрів висоти, товщина стебла сягнути до 10 сантиметрів, а довжина листків до 2-3 метрів. Розмножується переважно насінням, що розноситься вітром і переноситься водою, тому зарості його часто зустрічаються уздовж річок і доріг.
Найбільш доступним, простим методом знищення борщівника є викошування. Систематичне скошування не дасть рослині змогу зацвісти і утворити насіння, а відсікання лопатою товстих коренів на глибину 8-12 см, забезпечує повне знищення рослин. Навіть на скошеній рослині насіння має здатність дозрівати, тому після скошування їх доцільно спалювати.
Ще одним методом боротьби з борщівником є випасання вівцями, великою рогатою худобою молодих рослин.
Не менш ефективним є застосування гербіцидів, яке доцільно проводити навесні на початку вегетаційного періоду. Проти борщівника рекомендують застосовувати гербіциди суцільної дії відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Зважаючи на те, що борщівник викликає опіки шкіри, всі роботи щодо його знищення необхідно проводити у захисному одязі.
При застосуванні гербіцидів необхідно дотримуватись вимог Державних санітарних правил ДПС 8.8.12.001-98, затверджених наказом МОЗ України від 03.08.1998р. №1 (п.п.9.6 п.9.6). На берегах річок застосування засобів захисту рослин необхідно здійснювати з урахуванням вимог Водного кодексу України.
Покращити становище та досягти успіху у боротьбі з борщівником Сосновського можна тільки спільними зусиллями шляхом проведення відповідних заходів на своїх ділянках землевласниками та землекористувачами. Кожен з нас може зробити свій внесок, дотримуючись заходів безпеки та беручи участь у заходах з його знищення.
Враховуючи вищенаведене, Неліпинська сільська рада просить власників земельних ділянок (землекористувачів) проводити систематичні заходи з ліквідації борщівника на власних земельних ділянках.