ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТУ А

Дата: 17.01.2024 09:20

За інформацією МОЗ в Україні спостерігається підвищення рівнів захворюваності на гепатит А. За 9 місяців 2023 року в нашій області зареєстровано 125 випадків захворювань на гепатит А. В Мукачівському районі зареєстровано 7 випадки гепатиту А.

Мукачівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області інформує: Вірусний гепатит А або «хвороба Боткіна» – захворювання брудних рук. Це гостре інфекційне захворювання вірусної етіології, що характеризується переважним ураженням печінки, пожовтінням шкірних покривів та інтоксикацією організму. Пік захворюваності припадає на пізню осінь.

Ризик зараження гепатиту А виникає, якщо пити воду з сумнівних джерел. У домашніх умовах гепатит А найчастіше передається через брудні руки.  Також гепатит А можна підозрювати у людини, яка мала контакт з хворими. Особливості перебігу хвороби пов'язані з віком, найчастіше хворіють школярі віком від 7 до 14 років, однак чим старша людина, тим тяжчим є перебіг хвороби.

Варто пам’ятати, що в сухому середовищі за кімнатної температури вірус зберігається протягом тижня, у воді – від 3 до 10 місяців, у випорожненнях – до 30 діб.

Симптоми гепатиту А можуть включати жовтяницю, головний біль, слабкість, діарею та нудоту.

Щоб уникнути зараження гепатитом А, необхідно:

· ретельно мити руки, перед їжею та її приготуванням, після відвідувань вбиралень, постійно дотримуватись правил особистої гігієни;

· не купувати продукти на стихійних ринках;

• добре мити овочі, фрукти, ягоди й зелень перед використанням;

· вживати чисту питну воду;

· якщо виникають сумніви щодо безпечності води обов’язково її кип’ятити;

· уникати сумнівних водойм, не пити з них;

· вакцинуватися, якщо в дитинстві ви не отримали імунітету. Вакцинація проти гепатиту А дозволена від 12 місяців життя. Вакцина є дуже високоефективною (майже 100% відсотків);

• при виникненні характерних ознак гепатиту А, одразу звертайтесь до сімейного лікаря. Не відкладайте на потім це може загрожувати Вашому життю та здоров’ю.

Бережіть своє та здоров’я своїх рідних!!!