Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції
Обласна військова адміністрація повідомляє, що продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) розпочато другий цикл грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). Ця стратегічна ініціатива спрямована на підтримку відновлення українських фермерів, які стикаються з проблемами, ускладненими впливом війни на агробізнес. Мета полягає в тому, щоб підтримувати виробництво, підвищити ефективність і прибутковість, а в довгостроковій перспективі – зміцнити національні ланцюги створення вартості та постачання.
ФАО та ЄС заохочують фермерів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей взяти участь у другому грантовому циклі. Прийом заявок відкритий через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 31 січня 2024 року.
Грантоотримувачі повинні будуть внести певну частку від загальних витрат, і сума, що має бути покритою грантоотримувачем, відрізнятиметься залежно від вибраного ланцюжка доданої вартості. Гранти будуть виплачуватися в українській гривні (UAH) за обмінним курсом ООН у сумах:
- до 370 000 грн (10 000 дол. США) для малих сільгоспвиробників;
- до 925 000 грн (25 000 дол. США) для сільськогосподарських мікро- та малих підприємств, сільськогосподарських кооперативів та асоціацій виробників продукції з географічними зазначеннями (ГЗ).
Другий цикл грантової підтримки охоплює такі ланцюжки створення вартості, включаючи найменування місця походження (НМП) і захищене географічне зазначення (ГЗ) для Закарпатської області:
- Гуцульська овеча бриндзя, НМП;
- Гуцульська коров’яча бриндза, НМП;
- Закарпатський мед, ГЗ;
- Закарпатське вино;
- Аквакультура.
Посилання на посібник, щодо критеріїв участі у другому циклі: https://bit.ly/3RUNanZ
Посилання на довідкові матеріали, які містять інструкції, щодо заповнення заявки: https://bit.ly/3RxwPE6
Посилання на ДАР: https://www.dar.gov.ua/
Інструкція реєстрації у ДАР: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia
Інструкція щодо входу в кабінет та редагування інформації у ДАР: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-uvijty-ta-vidredaguvaty
Презентація „Грантова підтримка для мікро- та малих виробників аграрної продукції” додається.