Про встановлення строків заборони вилову водних біоресурсів та визначення дозволених місць на період осінньо-зимового нересту риби

Дата: 16.09.2022 08:45

З метою повноцінної підготовки до нересту повідомляємо, що на Закарпатті розпочинається заборона вилову водних біоресурсів на період осінньо-зимового нересту риби.

Дана заборона триватиме з  10 вересня 2022 року по 10 січня 2023 року.

Нерестова заборона – це необхідна міра сучасності для охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водоймах.

Наказом Управління Державного агентства меліорації та  рибного господарства у Закарпатській  області  від 05.09.2022 р. № 236 (http://zk.darg.gov.ua/files/12/nerest.pdf) «Про встановлення строків заборони вилову водних біоресурсів та визначення дозволених місць на період осінньо – зимового нересту риби» дозволено  на заборонений період здійснення любительського рибальства однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з однією приманкою з берега на наступних ділянках рибогосподарських водних об’єктах Закарпатської області:

- на р. Тиса : від прикордонного знаку № 361 в місті Чоп Ужгородського району вверх по течії до с. Кваси Рахівського району;

- на р. Теребля: від місця впадіння в р. Тиса вверх по течії до пішохідного мосту в с. Мерешор;

- на р. Тересва: від місця впадіння в р. Тиса вверх по течії до автотранспортного мосту в с. Нересниця;

- на р. Ріка: від місця впадіння в р. Тиса вверх по течії до автотранспортного мосту на початку с. Нижній Бистрий;

- на р. Боржава: від верхнього б’єфу шлюзу в с. Боржава вверх по течії до автомобільного мосту в с. Довге;

- на р. Латориця: від державного кордону Україна – Словацька Республіка вверх по течії до автотранспортного мосту в м. Свалява;

- на р. Уж: від державного кордону Україна – Словацька Республіка вверх по течії до автотранспортного моста в с. Забрідь;

- на замкнених водних об’єктах (озерах, ставках), водосховищах та староріччях (старицях).

Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Закарпатській області закликає громадськість та всіх небайдужих долучитися до охорони нересту риби, яка є невід’ємною частиною природи нашого краю та попереджає про встановлену законодавством відповідальність за порушення цих обмежень.

Якщо ви стали свідком правопорушення - просимо невідкладно повідомляти Закарпатський рибоохоронний патруль за телефоном «гарячої лінії»: (098) 585-61-64