Неліпинська сільська рада
Закарпатська область, Мукачівський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Готовність освітніх закладів до нового 2022-2023 навчального року в умовах воєнного стану

Дата: 30.08.2022 16:31
Кількість переглядів: 1159

Фото без опису

    Ось і наступає 2022-2023 навчальний рік. Але цей рік особливий, адже він починається в умовах воєнного стану. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України задля безпеки учасників освітнього процесу очне навчання в освітньому закладі може бути тільки за умови наявності укриття. В умовах правового стану, пов’язаних з обмеженнями у часі для проведення відповідних заходів, керівниками закладів освіти здійснено такі основні заходи:

1) приведено у готовність до використання за призначенням згідно з нормами Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС наявні об’єкти фонду захисних споруд,

2) визначено можливість укриття у таких об’єктах повного складу учасників освітнього процесу.

 

    04 липня 2022 року комісією у складі  10 чоловік вивчено стан захисних споруд закладів освіти Неліпинської сільської ради, обстежено будівлі закладів освіти з метою створення безпечних умов перебування у закладах освіти всіх учасників освітнього процесу, проведено огляд (оцінку) будівель, споруд, приміщень закладів освіти на предмет визначення можливості їх використання як найпростіших укриттів.

          

    Враховуючи  рекомендації  ДСНС від 14.06.2022 №03-1870/162-2 ,,Щодо організації  укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти” обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них населення впродовж не менше 48 годин. За результатами роботи комісії, керівникам закладів освіти було рекомендовано привести у належний стан приміщення, які попередньо визначені як найпростіші укриття.

 

    Водночас всі керівники й колективи закладів освіти Неліпинської громади за підтримки батьків згуртувалися та провели відповідні роботи щодо підготовки укриттів, стан готовності яких зафіксовано актами оцінки об’єкта щодо можливості його використання для укриття

 

    За час війни саме колективи і шкіл, і садочків стали надійною підтримкою для внутрішньо переміщених осіб:

-надавали тимчасовий прихисток,

-харчували,

-одягали,

-знайомили зі своїми звичаями, традиціями,

-плели сітки,

-збирали кошти,

-готували для воїнів,

-заспокоювали, а часом просто слухали...    

    Готували укриття! І навчали дітей! Дистанційно, змішано, очно і навіть усе разом узяте.

   З метою забезпечення якісного освітнього процесу МОН підготувало проектні пропозиції для покриття першочергових потреб освіти під час війни, а саме:

-закупівля ноутбуків, планшетів;

-модернізація ЄДЕБО;

-освітні хаби за кордоном (важко уявити - понад 79 тисяч закарпатських учнів закінчили навчальний рік за кордоном);

-закупівля автобусів (зараз 1380 шкільних автобусів передано на потреби ЗСУ);

-друк підручників для НУШ (наразі за державні кошти надрукують підручники з української мови та математики)

-профорієнтація;

-навчання вчителів та учнів наданню домедичної допомоги тощо.

    Наразі відпрацьовуються 4 моделі освітнього процесу:

-на територіях, істотно віддалених від зони бойових дій і де велика кількість внутрішньо переміщених;

-на звільнених територіях;

-у зоні бойових дій чи прифронтових зонах;

-на тимчасово окупованих територіях.

    Попередній навчальний рік був надзвичайно важким. Він сповнений втрат - людських життів, понівечених доль і душ, переляканих і загублених дітей... Знищених будівель…

       Ми втратили час у навчанні. Великою мірою втратили якість. Спростили і підходи, і вимоги. Але чи є інший вихід під ракетами?

      Від очікування швидкої перемоги ми прийшли до розуміння неминучої боротьби, а вона ніколи не буває легкою. Освітяни це добре розуміють.

  З ентузіазмом і героїзмом (шана тим, хто на передовій), зі стилетом і стилосом, хтось - мовчки, хтось - із наріканнями - усі без винятку стоять пліч-о-пліч, щоб 1 вересня відчинити двері  шкільних класів.

    Тож, керівництво Неліпинської  громади, відділ освіти, культури, молоді та спорту, висловлює щиру вдячність трудовим колективам освітніх закладів, батьківській громадськості, всім небайдужим людям, які доклали максимум зусиль для того, щоб у такий важкий час, незважаючи на труднощі, належним чином підготувати заклади освіти до нового навчального року з дотриманням всіх безпекових складових і радо прийняти учнів 1 вересня 2022 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь